Historia

   Firma HIT Enterprises (początkowo pod nazwą HIT) została założona w 1994 roku przez Tomasza Gnyp. W ciągu pierwszych lat swojej działalności, przedsiębiorstwo tworzyło mniejsze projekty dla klientów lokalnych np. systemy automatyzacji sprzedaży dla firmy JUBITOM (jedna z największych polskich firm złotniczych) oraz ASO BMW (autoryzowany serwis BMW).

   Dynamiczny rozwój rozpoczął się w 1998 roku, kiedy to HIT Enterprises rozpoczęło współpracę z firmami Actiprise (Göteborg, Szwecja) i Tendon Consulting Group (Västra Frölunda, Szwecja) w zakresie przeniesienia aplikacji do zarządzania zasobami ludzkimi (Zarządzanie kadrami) ze środowiska MSDOS na 32bitową platformę Windows i technologię klient-serwer.

    W roku 1999 firma HIT przejęła w pełni prace nad tworzeniem systemu EMS i do chwili obecnej zajmuje się jego rozwijaniem dla oryginalnego zleceniodawcy - HR Systems, obecnie ABACUS (Bruksela, Belgia). Employee Management System funkcjonuje w kilku międzynarodowych korporacjach (np. Vesuvius, Advanced Elastomer Systems). HIT Enterprises odegrała równiez ważną rolę podczas implementacji i wdrażania EMS u docelowych klientów.
    Współpraca przedsiębiorstwa HIT Enterprises z HR Systems, które w 2001 roku, wraz z F.R.A. założyło firmę AVEDO (Bruksela, Belgia) rozszerzyła się i objęła tworzenie nowego systemu zarządzania świadczeniami pracowniczymi "AVEDO Portal" opartego o technologię wielowarstwową i Internet (J2EE, multi-tier, thin client). Klientami docelowymi dla tego produktu są największe międzynarodowe firmy. HIT pracowało nad tym projektem przez kilka lat współpracująć z dwoma amerykańskimi firmami: Missing Link Technology Partners i Green Rhombus

   Od 2000 roku, firma HIT dostarcza usługi konsultingowe i zajmuje się tworzeniem systemów informatycznych także dla dużych polskich klientów. Największymi z nich są Philip Morris, Klima-Therm oraz ENAMOR i Technodom

    Dobrym przykładem typowych Usługi dostarczanych przez HIT Enterprises, jest zaprojektowany, wykonany i nadal rozwijany i serwisowany system automatyzacji sprzedaży System Magazynowy, uwzględniający bardzo specyficzne wymagania firmy Klima-Therm. Klient ten jest na tyle zadowolony z dostarczanych mu usług, że pod koniec 2005 roku zamówił stworzenie kolejnej aplikacji - System Serwisowy. Podobnie nietypowym, zaprojektowanym i zrealizowanym pod szczegółowe zamówienie spółki MORLINY jest Kontrola Wydajności Pracy wykonany w ramach współpracy z jednym z naszych partnerów - firmą UltraBajt.

    W 2002 HIT Enterprises otrzymało akredytację do jednego z programów unijnych - PHARE 2000 (PHARE). Dzięki temu przedsiębiorstwo wykonało i nadal rozwija System Obsługi Zleceń dla firmy ENAMOR. Projekt ten został dofinansowany ze środków z Unii Europejskiej.

   W roku 2003 przedsiębiorstwo HIT rozpoczęło długoterminową współpracę z kalifornijską firmą Walnut Creek Technology Group zorientowaną na tworzenie nietypowego oprogramowania na zamówienie z wykorzystaniem takich technologii jak J2EE, czy .NET. Pierwszym rezultatem tej współpracy jest portal intranetowy Construction Management System.
    Na początku roku 2005, HIT Enterrises wygrało przetarg na wykonanie wielowarstwowego systemu informatycznego "Platforma Komunikacji" dla największej firmy tytoniowej w Polsce - Philip Morris. Platforma ta jest z powodzeniem intensywnie wykorzystywana przez ponad 300 przedstawicieli handlowych tego przedsiębiorstwa. System został wykonany w taki sposób, że z łatwością może być dostosowany do potrzeb innych firm tego typu (posiadających sieć przedstawicieli handlowych, którzy muszą regularnie aktualizować bazy dokumentów elektronicznych).

    Rok 2005 zaowocował również rozpoczęciem produkcji dynamicznie rozwijającego się systemu Realizacji Zleceń dla firmy Technodom z Polski Północnej. Aplikacja ta od lata 2005 jest stale rozbudowywana ze średnim tempem jednego nowego modułu miesięcznie.

   Obecnie HIT Enterprises prowadzi rozmowy z kilkoma przedsiębiorstwami z rynku krajowego jak i międzynarodowego na temat analizy, realizacji i wdrożenia systemów informatycznych dostowanych do specyficznych potrzeb klientów. Jeżeli poszukujesz firmy, która dostarczy dla twojego przedsiębiorstwa tego typu usług - skontaktuj się z nami!